Almanca A1 Sınavı

Almanca A1 Sınavı Almanya'ya gidecek vatandaşlarımız için gerekli ve zorunlu olan bir sınavdır. Almanya'ya aile birleşimi sebebiyle ve üniversite sebebiyle erasmus veya Almanya'ya dil öğrenebilmek için gitmek için şart olan bir belgedir. Almanca A1 Sınavını kazanabilmek için minimum 80 saat, maksimum ise 120 saat kadar ders almak ve kurs görmeniz gerekmektedir. İşte Altın Geçit Almanca Kursu olarak siz vatandaşlarımıza bu yönde Türkiye'de en hızlı ve en kaliteli eğitimi vermekten dolayı mutlu ve gururluyuz. Almanca A1 Sınavı 4 aşamadan oluşmaktadır. Dinleme, Konuşma, Yazma ve Okuma her bölüm 25 puan değerindedir. Dinleme bölümünden sonra Yazma ve okuma bölümleri için 45 dakikalık bir zamanınız vardır. Bu zaman bittikten sonra konuşma bölümüne geçersiniz. Konuşma bölümü de 4 kişilik gruplardan oluşmaktadır ve her öğrenci kendini tanıtmak zorundadır puan alabilmesi için, kendini tanıtma bölümünden sonra bu dört öğrenci 4'er kart çeker ve karşısındakine soru sorar. 4 kerede cevap vermek zorundadır. Almanca A1 sınavını kazanmak için kurs alan vatandaşlarımız doğru adreslerde eğitim almadıkları için birçok kez sınava girmek zorunda kalırlar ve her sınava giriş maliyeti yaklaşık 300 TL'dir. Bunun için vatandaşlarımıza tavsiyemiz Almanca A1 kursu almadan önce iyi araştırma yapmaları ve araştırdıkları kurs yerlerinin bugüne kadar kaç öğrenciyi Almanca A1 Sınavına soktuklarını ve yüzde kaç başarı sağladıklarını öğrenmelerini isteriz. Kurs yerlerinin fiyatlarına çok takılmadan sadece bu konuya dikkat etmelerini isteriz. Doğru ve detaylı bir araştırmanın sonucunda doğru adresin Altın Geçit Almanca Kursu olduğunu göreceklerdir. Almanya yolunda ve Almanca A1 sınavında tüm vatandaşlarımıza başarılar dileriz.

1. Almanca A1 Sınav randevusu alabilmek için Yapı Kredi Bankası "Gateway Management Lojistik" şirketi TR350006701000000091703559 hesabına 32 TL (zam olabiliyor bazen) yatırılmalıdır. Yatırırken ADI–SOYADI-TC.NO'nuzu mutlaka yazdırın. 31.01.2013 tarihinden itibaren Almanca A1 Sınav randevusu VFS şirketi tarafından verilmeye başlanmıştır.
2. Bu işlemi yaptıktan sonra en geç 1 hafta içinde Akbank’a 320 TL (zamlanabiliyor bazen) sınav ücreti yatırılmalıdır.
3. Almanca A1 Sınavı Ödeme dekontuna katılımcının ADI–SOYADI-TC.NO-SINAV TARİHİ –SAATİ yazdırılmalıdır.
4. Almanca A1 Sınav katılımcısının adına yapılmayan ödemeler, kabul edilmemektedir.
5. Almanca A1 Sınavına gelirken, Resimli Nüfus cüzdanının aslı getirilmeli. Aksi takdirde, sınava GİRİLEMEZ.
6. Almanca A1 Sınav günü, sınav saatinden yarım saat önce, sınav merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir.
7. Almanca A1 Sınav günü, geç gelen katılımcılar sınava kabul edilmeyecektir.
8. Almanca A1 Sınavında, sadece SİYAH veya MAVİ tükenmez kalem kullanılacaktır.
9. Almanca A1 Sınavına girerken, yanınızda cep telefonu ve yardımcı kaynakların bulunması YASAKTIR.
10. Almanca A1 Sınav günü, sınav sonuçlarınızın adresinize gönderimi için, kargo ücretini ödemenize gerek yoktur. Ertesi gün sınav sonucunuzu alabiliyorsunuz.
11. Almanca A1 Sınav ücreti, sınava girilmezse dahi kesinlikle İADE EDİLMEZ.
12. Almanca A1 Sınavına tekrar katılabilmek için ALTIN GEÇİT size en uygun,en yakın sınav tarihini almakta yardımcı olmaktadır.Yeni bir sınava girmek için bir ay beklemenize gerek kalmamaktadır.
13. Almanca A1 Sınavı için Yapı Kredi bankasına parayı yatırdıktan sonra dekontun altındaki numarayı 1 gün sonra arayarak A1 Almanca Sınav randevusunu alabilirsiniz.
14. A1 Almanca Sınavına girecekler, Goethe Ens.,ÖSD,TestDaf veya Telc GmbH gibi kuruluşlardan her hangi birisinin yaptığı sınava girebilmektedir. ALTIN GEÇİT Almanca Kursu Uluslararası geçerliliği olan Almanca A1 sınavını Alman Kültür Merkezi'inde yapmaktadır.

Tüm bu işlemleri sizler için Altın Geçit Almanca Kursu olarak biz yapmaktayız.