Almanca

Almanca Hint-Avrupa dillerinin Cermen dilleri koluna bağlıdır ve dünyanın yaygın dillerinden biridir. Avrupa Birliği'nin resmî dillerinden biri ve en çok konuşulan dilidir. Özellikle Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre'nin büyük bölümü, İtalya'nın Güney Tirol bölümü, Belçika'nın doğu kantonları, Polonya ve Romanya'nın kimi bölgeleri ve Fransa'nın Alsas-Loren bölgesinde konuşulmaktadır. Ayrıca bu ülkelerden kimilerine özgü eski sömürgelerde (Namibya gibi; ama Güney Afrika da) dikkate değer ölçüde Almanca konuşan nüfûsa rastlanır. Çeşitli Doğu Avrupa ülkelerinde Almanca konuşan azınlıklar bulunmaktadır. Bunların arasında Rusya, Macaristan ve Slovenya sayılabilir. Ayrıca Kuzey Amerika'nın (özellikle ABD), Latin Amerika'da Arjantin ve Brezilya'nın kimi bölgelerinde Almanca konuşulmaktadır.
38 ülkede yaklaşık 120 milyon kişinin konuştuğu Almanca, özellikle Almanya, İsviçre ve Avusturya'da konuşulmaktadır. Türkiye'de 25.000 kadar Alman ikâmet etmektedir. Bu grup eski tâbiriyle "Bosporus-Deutsche" ("Boğaziçi Almanları") ve Akdeniz Bölgesinde yaşayan Alman vatandaşlarından oluşmaktadır. Almanya'da yaşayan Türk sayısı yaklaşık 5 milyon civarındadır. Almanya Türklere Aile Birleşimi sebebiyle Almanya'ya yerleşmek isteyenlere Almanca A1 dil zorunluluğunu 2007 yılında getirmiştir. 2007 yılından itibaren kursumuz yaklaşık 500 civarında ailenin A1 Almanca Sertifikası almasına yardımcı olmuştur. Altın Geçit Almanca Kursu olarak Almanya'ya gidecek vatandaşlarımızın A1 Almanca sertifikası alabilmeleri için en doğru adres olmaktan gurur duyuyoruz. Almanya Almanca dilinin yaygınlaştırılabilmesi için kendi ülkesinde ikamet isteyen tüm dünya insanlarına Almanca bilme zorunluluğu getirmiştir. Almanca dili bu sebepten dolayı daha fazla insan tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Almanca telaffuzu gırtlaktan yapılan bir dildir. Almanca'nın telaffuzu bunun için biraz zordur.
Neden Almanca diyecek olursanız birçok sebebiniz vardır;
1. Almanca'yı öneren birçok akademik program arasında anatomi, sanat, tarih, biyokimya, biyoloji, biyomedikal fizik, botanik, kimya, tasarım, mühendislik, film incelemeleri, genetik, dilbilimi, mantık ve teknik bilimler, moleküler biyoloji, müzik, Yakındoğu araştırmaları, felsefe, doğa bilimleri, fizik, fizyoloji, dini araştırmalar, zooloji ve sayamadığımız birçok bilim dalı vardır.
2. Almanca, Avrupa Birliği'nde ve büyümekte olan Merkez ve Doğu Avrupa ülkelerinde çok önemli ve yaygın bir dildir.
3. Almanca Avrupa'da konuşulan en yaygın dildir fakat çoğu insan bunun farkında değildir.
4. Almanca öğrenirseniz uzun geçmişi olan ilginç bir kültürü ve birçok ilginç geleneği tecrübe edersiniz.
5. Almanca bilirseniz Alman ressamları, Alman müzisyenlerini, Alman bilim adamı ve Alman düşünürlerini inceleme fırsatı bulursunuz.
6. Almanca öğrenirseniz Lise öğrencisi olarak öğrenci değişim programlarına katılabilir ya da birçok Alman öğrenciyle aynı okullarda tanışma fırsatı bulabilirsiniz.
7. Almanca bilim, teknoloji, ticaret, edebiyat, müzik, resim ve tarih dilidir.
8. Almanca konuşulan ülkeler ziyaret edilecek en güzel ve ilginç yerlerdir.