A1 Almanca Sınavı

A1 Almanca Sınavı, Avrupa Konseyinin Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına göre belirlediği "A1-A2-B1-B2-C1-C2" altı seviyeden oluşan yabancı dil yetkinliğinin ilk seviyesi -A1-i dört dil yetisinde ölçen bir sınavdır. Almanya'ya aile birleşimi, yüksek öğretim veya üniversiteler arası "erasmus" programı ile Almanya'ya gitmek için şart olan bir sınavdır. Özellikle Federal Almanya göç yasasına göre evlenip Almanya'ya gidecek vatandaşlarımız için vize başvurusu yapabilmeleri için gerekli ve zorunludur. Almanca A1 Sınavını kazanabilmek için minimum 80 saat, maksimum ise 120 saat kadar Almanca eğitimi almanız gerekmektedir. İşte Altın Geçit Almanca Kursu olarak siz vatandaşlarımıza A1 Almanca Sınavı için Türkiye'de en hızlı ve en kaliteli A1 Almanca eğitimi vermekten dolayı mutlu ve gururluyuz. A1 Almanca Sınavı 4 aşamadan oluşmaktadır. A1 Almanca Sınavı Dinleme, A1 Almanca Sınavı Konuşma, A1 Almanca Sınavı Yazma ve A1 Almanca Sınavı Okuma, A1 Almanca sınavında her bölüm 25 puan değerindedir. A1 Almanca Dinleme bölümünden sonra A1 Almanca Yazma ve A1 Almanca okuma bölümleri için 45 dakikalık bir zamanınız vardır. Bu zaman bittikten sonra A1 Almanca konuşma bölümüne geçersiniz. Konuşma bölümü de 4 kişilik gruplardan oluşmaktadır ve her öğrenci kendini tanıtmak zorundadır puan alabilmesi için, kendini tanıtma bölümünden sonra bu dört öğrenci 4'er kart çeker ve karşısındakine soru sorar. 4 kerede cevap vermek zorundadır. Almanca A1 sınavını kazanmak için Almanca A1 kursu alan vatandaşlarımız doğru adreslerde eğitim almadıkları için birçok kez sınava girmek zorunda kalırlar ve her sınava giriş maliyeti yaklaşık 320 TL'dir. (Bazen zamlanabiliyor) Bunun için vatandaşlarımıza tavsiyemiz Almanca A1 kursu almadan önce iyi araştırma yapmaları ve araştırdıkları kurs yerlerinin bugüne kadar kaç öğrenciyi Almanca A1 Sınavına soktuklarını ve yüzde kaç başarı sağladıklarını öğrenmelerini isteriz. Almanca A1 Kurs yerlerinin fiyatlarına çok takılmadan sadece bu konuya dikkat etmelerini isteriz. Doğru ve detaylı bir araştırmanın sonucunda doğru adresin Altın Geçit Almanca Kursu olduğunu göreceklerdir. Almanya yolunda ve Almanca A1 sınavında tüm vatandaşlarımıza başarılar dileriz.

1. A1 Almanca Sınav randevusu alabilmek için Yapı Kredi Bankası "Gateway Management Lojistik" şirketi TR350006701000000091703559 hesabına 32 TL (bazen zamalabiliyor) yatırılmalıdır. Yatırırken ADI–SOYADI-TC.NO'nuzu mutlaka yazdırın. 31.01.2013 tarihinden itibaren Almanca A1 Sınav randevusu VFS şirketi tarafından verilmeye başlanmıştır.
2. Bu işlemi yaptıktan sonra en geç 1 hafta içinde Akbank’a 320 TL (Bazen zamlanabiliyor) sınav ücreti yatırılmalıdır.
3. A1 Almanca Sınavı Ödeme dekontuna katılımcının ADI–SOYADI-TC.NO-SINAV TARİHİ –SAATİ yazdırılmalıdır.
4. A1 Almanca Sınav katılımcısının adına yapılmayan ödemeler, kabul edilmemektedir.
5. A1 Almanca Sınavına gelirken, Resimli Nüfus cüzdanının aslı getirilmeli. Aksi takdirde, sınava GİRİLEMEZ.
6. A1 Almanca Sınav günü, sınav saatinden yarım saat önce, sınav merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir.
7. A1 Almanca Sınav günü, geç gelen katılımcılar sınava kabul edilmeyecektir.
8. A1 Almanca Sınavında, sadece SİYAH veya MAVİ tükenmez kalem kullanılacaktır.
9. A1 Almanca Sınavına girerken, yanınızda cep telefonu ve yardımcı kaynakların bulunması YASAKTIR.
10. A1 Almanca Sınav günü, sınav sonuçlarınızın adresinize gönderimi için, kargo ücretini ödemenize gerek yoktur. Ertesi gün sınav sonucunuzu alabiliyorsunuz.
11. A1 Almanca Sınav ücreti, sınava girilmezse dahi kesinlikle İADE EDİLMEZ.
12. A1 Almanca Sınavına tekrar katılabilmek için ALTIN GEÇİT size en uygun,en yakın sınav tarihini almakta yardımcı olmaktadır.Yeni bir sınava girmek için bir ay beklemenize gerek kalmamaktadır.
13. A1 Almanca Sınavı için Yapı Kredi bankasına parayı yatırdıktan sonra dekontun altındaki numarayı 1 gün sonra arayarak A1 Almanca Sınav randevusunu alabilirsiniz.
14. A1 Almanca Sınavına girecekler, Goethe Ens.,ÖSD,TestDaf veya Telc GmbH gibi kuruluşlardan her hangi birisinin yaptığı sınava girebilmektedir. ALTIN GEÇİT Almanca Kursu Uluslararası geçerliliği olan Almanca A1 sınavını Alman Kültür Merkezi'inde yapmaktadır.

Tüm bu işlemleri sizler için Altın Geçit Almanca Dil Kursu olarak biz yapmaktayız.