A1 Almanca Sertifikası

A1 Almanca Sertifikası Avrupa Konseyinin Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına göre belirlediği "A1-A2-B1-B2-C1-C2" altı seviyeden oluşan yabancı dil yetkinliğinin ilk seviyesi -A1- kanıtlayan bir belgedir. A1 Almanca Sertifikasını almak için Almanca eğitimi almanız şarttır. A1 Almanca Sertifikası evlenip Almanya'ya gitmek isteyen herkes için gerekli bir sertifikadır. Çünkü Almanya Konsolosluğu'na vize için başvurduğunuzda sizden A1 Almanca Sertifikası istenmektedirler. Almanca öğrenmenin en kolay yolu Altın Geçit Almanca Kursu'na gelerek 1 ay eğitim almaktan geçiyor. A1 Almanca Sertifika sınavına tam 1 ay içerisinde hazır ediyoruz. A1 Almanca Sertifika sınavı dört aşamadan oluşmaktadır. Bu dört aşama Dinleme (Hören), Okuma (Lesen), Yazma (Schreiben) ve Konuşma (Sprechen)'dır.
A1 seviyesini belgeleyen A1 Almanca Sertifikası pembe renklidir. A1 Almanca Sertifikası üzerinde katılımcının; adı, soyadı, doğum tarihi, doğum yeri, sınava katıldı tarih ve sınava katıldığı yer ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. A1 Almanca Sertifika sınavının dört bölümü ve karşılarında sınavda alınan not yer almaktadır. Bu dört bölümden alınan puanların toplamı başarı notu ve derecesi olarak bunların altında görülmektedir. Edinilen puanlara göre başarı derecesi şu şekildedir: 0 ile 59 arası "nicht bestanden" (başarısız), 60 ile 69 arası "ausreichend" (yeterli), 70 ile 79 arası "befriedigend" (başarılı), 80 ile 89 arası "gut" (iyi), 90 ile 100 arası "sehr gut" (çok iyi). En yüksek başarı notu 100 olan A1 Almanca Sertifikası'nı hak etme notu 60'dır.
A1 Almanca Sertifikası; Goethe Institut, Telc GmbH, TestDaf, DSH, ÖSD (Österreichische Sprachdiplom Deutsch) sınavları ile belgelendiği takdirde dünya çapında geçerliliği ve kabulü bulunmaktadır.